Football

Dialogu me Serbinjë, Kosova merr një mbështetje të fuqishme

Zëvendës-ndihmës sekretari amerikan i shtetit për Evropën dhe Euro-Azinë, Matthew Palmer, derisa po qëndron në Shkup për të përshëndetur marrëveshjen e emrit me Greqinë, i ka dhënë mbështetje edhe dialogut mes Kosovës e Serbisë. I pyetur për negociatat midis dy vendeve, përfaqësuesi i lartë i DASH-it tha se SHBA e mbështesin procesin e bisedimeve të […]

Football

Kjo Ministre sapo dha dorëheqje nga Qeveria e Kosovës

Kjo Ministre sapo dha dorëheqje nga Qeveria e Kosovës Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka treguar se ka pranuar dorëheqjen e Ministres së Ambientit dhe Planifikimit Hapësinor, Albena Reshitaj. Haradinaj në një postim në Facebook ka thënë se ministrja këtë vendim e ka arsyetuar me motive personale “Sapo kam pranuar dorëheqjen e Ministres së Ambientit […]